Artă în piatră

29 Ianuarie 2018 24
"Chipuri în piatră" este denumirea sub care trei artiști plastici maramureșeni vor expune niște lucrări care constă în gravuri pe plăci șlefuite de andezit de culoare neagră, în care sunt exprimate cu toată măestria, chipurile unor personaje religioase și laice. Cele 19 lucrări realizate de artiștii plastici Liliana Maria Mureșan, Valentina Felicia Mureșan – Barbur și Felician Mureșan vor fi expuse începând cu data de 30 ianuarie 2018, la sediul Muzeului de Mineralogie „Victor Gorduza” din Baia Mare.
Expoziția va fi vernisată marți, 30 ianuarie, începând cu ora 17:00, iar lucrările vor rămâne expuse până pe data de 11 martie.