Cerere de propuneri de proiecte: Sprijin pentru măsurile de informare privind Politica Agricolă Comună pentru anul 2018

24 Octombrie 2017

Comisia Europeană a lansat pe 10 octombrie 2017 cererea de propuneri de proiecte “Sprijin pentru măsurile de informare privind Politica Agricolă Comună (PAC) pentru anul 2018”.

În cadrul actualei cereri de propuneri de proiecte, sunt eligibile doar măsurile care au un caracter:
  • multiregional sau naţional,
  • european (cu impact în cel puţin 2 state membre).

Activități orientative:
  • producerea și distribuirea de materiale multimedia sau audiovizuale;
  • producerea și distribuirea de materiale tipărite (publicații, afișe etc.);
  • crearea unor instrumente pe internet și prin intermediul rețelelor sociale;
  • evenimente mediatice; o conferințe, seminarii, ateliere, etc.

Eligibilitate: orice entitate constituită legal juridic pe teritoriul UE: autorităţi publice locale, regionale ṣi centrale, organizaţii non-guvernamentale publice sau private, agenṭii, asociaṭii, societăṭi, universităṭi, ṣcoli, centre de cercetare, etc.

Bugetul: 4.000.000 €; maximum 500.000 €/proiect

Data limită pentru depunerea aplicațiilor: 15 decembrie 2017.

Informare din partea Serviciului Promovare Proiecte – Direcţia de Dezvoltare şi Implementare Proiecte, telefon: 0262 211 947, Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..