Propunere de parteneriat, programul Erasmus+, Tineret în acțiune, Turcia

13 Decembrie 2017

“Barrier-free Society Youth Association” (asociație non-profit) din Ankara, Turcia, caută parteneri pentru un proiect „Erasmus+”, componenta „Tineret în acțiune”. Scopul organizației este de a contribui la dezvoltarea educațională, socială, culturală, economică, juridică şi profesională a tinerilor, incluzând pe cei cu dizabilităţi, de la vârsta copilăriei până la cea adultă.

Titlul propunerii: "Art has no barriers" / „Arta nu are bariere”

Proiectul propune un program de mobilitate pentru tineri ce va avea loc în septembrie 2018 la Ankara pentru schimb de bune practici în ceea ce privește incluziunea socială şi utilizarea artei ca instrument de integrare a tinerilor în societate.

Parteneri căutați: asociații/entități interesate sau active în domeniu

Grupul ţintă: tineri:
  • Cu vârsta între 18-30 ani (leader - fără limită de vârstă)
  • Interesaţi de artă, mai ales artele tradiţionale
  • Care pot comunica în limba engleză

Data limită pentru manifestarea interesului: 10 decembrie 2017

Găsiţi detalii în anexă.

Informare din partea Serviciului Promovare Proiecte – Direcţia de Dezvoltare şi Implementare Proiecte, telefon: 0262 211 947, Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.