Propunere de parteneriat, Spania, programul "Europa pentru cetăţeni"

29 Ianuarie 2018
Municipalitatea La Palma del Condado din Spania caută parteneri pentru un proiect „Europa pentru cetăţeni”, componenta “Reţele de orașe”.

Titlul propunerii: “Network of European Sustainable Taste Cities (NEST-CI)/Reţele de oraşe europene sustenabile”
Aceasta propunere este o iniţiativa a unui consorţiu format din entităţi spaniole şi portugheze care au colaborat într-un proiect „Interreg Europe”, intitulat „South Taste”.

Parteneri căutaţi: municipalităţi, organisme publice regionale/naţionale/europene implicate în domeniile proiectului (alimentaţie, turism şi sustenabilitate ecologică), organizaţii ale consumatorilor, laboratoare vii (conceptul de Living Labs/laboratoare vii presupune ca utilizatorul final sa fie în centrul procesului de cercetare) în sectorul alimentar, muzee ale alimentaţiei/nutriţiei, centre academice de profil, platforme tehnologice din sectorul alimentar, reţele on-line pentru dezbateri comune privind politicile din domeniu, organizaţiile de voluntari, fundaţiile implicate în sectorul menţionat, etc.

Data limită pentru depunerea aplicaţiei: 1 martie 2018 Contact: Andrés Dochao, +34609442096, Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Informare din partea Serviciului Promovare Proiecte – Direcţia de Dezvoltare şi Implementare Proiecte, telefon: 0262 211 947, Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..