Propunere de proiect, programul Erasmus+, Grecia

03 Noiembrie 2017

Centrul pentru boli cronice "Agios Vlasios" din Livadeia, Grecia, organizație non-profit care are ca scop îngrijirea vârstnicilor prin oferirea de tratament, caută parteneri pentru o propunere de proiect Erasmus +/Serviciul European de Voluntariat. Propunerea are în vedere serviciul de voluntariat pentru persoanele în vârstă care caută calitatea vieții în cadrul centrului prin activităţi zilnice, cum ar fi diferite activităţi de artizanat şi meşteşugărit, muzică, îngrijire personală, etc.

Parteneri căutați: acest proiect poate include tineri cu mai puține oportunităţi sociale, economice sau geografice.

Grup țintă: tineri între 18-30 ani, dispuși să urmeze programul zilnic, capabili să creeze activităţi cu materiale simple prin folosirea mâinilor, cu spirit deschis, independent şi responsabil, cu o puternică motivație pentru munca în mediul internațional al tineretului şi cu abilități de comunicare interculturală cu persoanele în vârstă, motivați să învețe expresii de bază grecești într-un timp scurt, capabili să comunice în limba engleză, (opțional) să știe să cânte la un instrument muzical.

Data limită pentru manifestarea interesului: 10.01 2018

Fişa de prezentare se regăsește în anexă.

Informare din partea Serviciului Promovare Proiecte – Direcţia de Dezvoltare şi Implementare Proiecte, telefon: 0262 211 947, Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..